У числі призерів, головним чином, збірники України!
У Києві відбувся довгоочікуваний чемпіонат України серед дорослих тенісистів. Він не зміг, на жаль, пройти у минулому, 2022-му, році через воєнні дії, які точилися тоді як раз на теренах Київської та Чернігівської областей. Також і в 2023 році не відразу рішення на цей чемпіонат. Не було дозволів, не було місця для проведення змагань. Відомо, що, відповідно до рішень військово-цивільних адміністрацій, всі спортивні заходи повинні проходити у приміщеннях, які мають обладнані бомбосховища на всю кількість учасників.
Відчув на собі воєнний стан і цей чемпіонат – у перший же день змагань пролунала повітряна тривога і змусила на дві години перервати запланований графік…. 🙁 Але далі все розвивалося більш-менш мирно, і програму змагань вдалося виконати повністю.
- Перший воєнний чемпіонат 2023: мінікадети
- Другий воєнний чемпіонат 2023: кадети
- Третій воєнний чемпіонат 2023: дорослі — всі результати і списки ТУТ
СКЛАД КОМАНД І УЧАСНИКІВ
Чемпіонат 2023 року виконав свою одну із своїх основних функцій – здійснив огляд тенісних резервів у областях, надав можливість позмагатися між собою кращим представникам від різних регіонів. На самому чемпіонаті були гравці практично від усіх областей, хоча там не всюди пройшли перед ЧУ відбори. Див. Фейсбук. Дуже мало областей надіслали свої команди у жіночому турнірі – усього 5 (!!!!) команд: Київ (дві команди), Чернівецька область, Дніпропетровська область і Черкаська область. Вважаю, що ніхто нікому не забороняв відправити своїх тенісистів до Києва. Ті поодинокі тенісисти, які тут вважалися, нібито, представниками з областей, в основному, входять до числа збірних команд України та втратили тенісні зв’язки з обласними федераціями.
У чоловічому командному турнірі представництво від областей було більш-менш пристойним. Приїхали команди Києва (2 команди), Вінницької області, Дніпропетровської області, Житомирської області, Запорізької області, Івано-Франківської області, Львівської області (2 команди), Полтавської області, Сумської області (2 команди), Чернігівської області, Черкаської області, Чернівецької області, Харківської області. Тобто, практично, приїхали всі, крім тих регіонів, де точаться активні бойові дії.
Слід висловити окрему подяку нашому ветерану настільного тенісу харків’янину Віктору Василевському! Він знайшов час та можливості для того, щоб допомогти команді молодих спортсменів із Харківської області. Ось приклад для інших досвідчених тенісистів, які також могли приїхати, якщо б захотіли…
ХІД ЗМАГАНЬ
У Києві зібралося немало сильних тенісистів. Крім представників національної збірної, тут змагалися між собою гравці деяких команд Суперліги України, а також тенісисти Сітки Кап, збірники дефлімпійської команди України, представники юніорської, кадетської і навіть мінікадетської збірних України.
Без сумнівів, лідерами змагань вважалися Ярослав Жмуденко, Віктор Єфімов, Антон Лімонов, Олександр Дідух, Микита Завада, Віталій Левшин, Андрій Гребенюк, Олексій Рибка, Назар Третяк, Дмитро Яремчук, Кіріл Юрченко, Олександр Тужилін, Василь Верб’яний, Іван Май, Олег Біндас, Богдан Когут, Вадим Грибан, Олександр Журба, Валерій Мельник, Геннадій Закладний, Ярослав Кравець, Олег Павлюк, Віктор Дідух.
У жінок у числі лідерів були: Маргарита Песоцька, Тетяна Біленко, Ганна Гапонова, Соломія Братейко, Вероніка Гуд, Анастасія Димитренко, Іоланта Євтодій, Марія Куріщенко, Олена Пентюк, Аліна Новосад, Роксолана Будник, Аліна Куртенко, Аліна Видрученко, Вікторія Куртенко, Дар’я Ковальова, Олександра Цюпко, Інга Їжаківська.
Чемпіонат показав, що в областях є також добре натренованими ціла низка сильних тенісистів. Особисто мені запам’яталася майстерна гра: Єгора Деруна та Івана Гайсина (Вінниця), Миколи Гулевського (Запоріжжя), Андрія Даценка, Антона Тура і Олександра Скрипника (Суми), Олега Павлюка і Дениса Кебала (Харків), Андрія Островського, Вадима Токаря і Максима Микитюка (Хмельницький), Івана Омельчука, Вадима Швидкого та Володимира Чорнобаба (Умань).
ПЕРЕВАГА ЗБІРНИКІВ
Кожен тенісист, який приїхав із областей, мав можливість зіграти проти тенісиста-збірника України, відповідно до жеребкування та сітки змагань. Але відразу слід відмітити, що перевага збірників України у таких матчах була просто абсолютною… Саме вони увійшли до фіналів всіх турнірів в командному, парному та індивідуальному розрядах.
Відповідно до цих результатів, можна сказати, що тренери національної чоловічої та жіночої команд України знов отримали підтвердження того, що вони мають на даний момент найсильніший склад збірних України.
До речі, можна відмітити, що останнім часом намітився міцний курс на омолодження національних команд України. Ми бачимо, що на міжнародних турнірах почастішали випадки виступів молодих тенісистів – Антона Лімонова, Андрія Гребенюка, Анастасії Димитренко, Соломії Братейко. Сподіваємось, що ці тенденції будуть мати своє продовження. Усе складається на користь того, що до основного складу збірної буде залучений і Назар Третяк (2004 р.н.), який посів друге місце на цьому чемпіонаті в особистому розряді.
Однак, доводиться констатувати, що старше покоління збірної поки що виглядає набагато потужніше молоді. На цьому чемпіонаті, наприклад, у командному розряді грали між собою Ярослав Жмуденко і Андрій Гребенюк (3:0), Віктор Єфімов і Антон Лімонов (3:0). В особистому розряді Віктор Єфімов переміг Назара Третяка – 4:3.
Фото нагородження індивідуального розряду
Не було випадків проведення у Києві особистих зустрічей між жінками-збірницями. У командному турнірі старші грали в однієї команді (Київ-1), і тому не могли змагатися між собою. Але цю можливість мали молоді тенісистки-збірниці із команди Київ-2, однак вони не стали випробувати долю, і тому цих матчів за їх участю також не було.
На жаль, старші тенісистки збірної не зробили заявок до особистого турніру та не стали змагатися між собою. Окремі глядачі трансляцій чемпіонату України обурилися такою поведінкою спортсменок! Однак тут у виправданні цієї поведінки слід зауважити, що наші найсильніші тенісисти – це професіонали, які повинні заробляти собі своєю грою на прожиття, і тому мають право розраховувати свій графік для того, щоб якомога ефективніше виступити на міжнародних змаганнях.
Фото нагородження парного розряду
Анастасія Димитренко, вихованка тренера Тетяни Борисівни Кокуніної (Київ), отримала чотири золотих медалі на цьому чемпіонаті та стала його абсолютною чемпіонкою! Вітаємо Анастасію з цим успіхом, бажаємо подальших перемог! 🙂
Анастасія Димитренко народилася в Одеській області, де в смт. Сергіївка почала грати у настільний теніс під керівництвом її першого тренера Олександра Буберенко. Згодом вона переїхала до Києва, де й продовжила своє навчання та тренування у настільному тенісі. Більш детально у Вікіпедії.
Зараз вона виступає за польський клуб екстра-ліги Bebetto AZS UJD Częstochowa, де посідає провідне становище разом з Тетяною Біленко. Одночасно Анастасія є членом національної збірної України.
ВАРІАНТИ ПОКРАЩЕННЯ ЧЕМПІОНАТУ
В ході чемпіонату за допомогою онлайн-трансляції матчів був отриманий зворотній зв’язок з глядацькою аудиторією. Усі зауваження, коментарі, пропозиції були уважно прочитані та проаналізовані представниками виконкому ФНТУ і (можливо) функціонерами Міністерства молоді та спорту, яке й було головним організатором чемпіонату.
Зрозуміло, що чемпіонат України слід продовжувати розкручувати і покращувати, і уже в ФНТУ є ряд варіантів щодо того, як його провести наступного разу, щоб було ще цікавіше і ще корисніше для спортсменів.
Фото нагородження команд
Уболівальники наводили приклад чемпіонатів Німеччини та Польщі, які проходили в той же самий час, що і наш. Там призери, а вони також усі були з числа збірників, отримали доволі високі грошові нагороди, і це, безперечно, мотивувало їх на участь у чемпіонаті. Однак, навіть і в цьому випадку, не усі збірники прийняли участь у чемпіонатах вищевказаних країн… Можливо, вважається так, що якщо тенісист досяг міжнародного рівня визнання, то він більш належіть інтернаціональним спортивним структурам, ніж національним… У таких тенісистів свої графіки, свої розклади особистого та спортивного часу…. Нам усім були дуже приємні перемоги Ярослава Жмуденка на нещодавніх Контендерах, але мало хто цікавився, якою ціною йому це вдалося, і що він робить для того, щоб отримати багату ігрову міжнародну практику.
Є цікава пропозиція: проводити під егідою ФНТУ тільки любительський чемпіонат України (без збірників). Тут можуть отримати почесні нагороди саме ті тенісисти, які зараз знаходяться в затінку, в областях. Вони багато та завзято тренуються, але не мають можливості їздити за кордон. Збірники ж у перерві між закордонними виступами можуть грати між собою на невеликому чемпіонаті Міністерства молоді та спорту (тільки особистий розряд, один день), на який можна запросити призерів любительського чемпіонату ФНТУ.
Є й інші пропозиції, а, можливо, з’являться ще, більш слушні. Я вважаю, що вже наступний чемпіонат пройде більш цікавіше та корисніше для всіх! 🙂
АКАДЕМІЯ ВІКТОРА ДІДУХА
На чемпіонаті України дуже вдало виступили гравці від Львівської області, які представили Академію Віктора Дідуха – Олександр Даценко, Володимир Мацікевич, Дорин Вакараш, Вадим Солтис. Молоді спортсмени звернули на себе увагу своєю потужною, майстерною грою, хоча всі вони кадетського віку (до 15 років). Вони впевнено виступили проти дорослих тенісистів, мали яскраві, переможні матчі. Наприклад, дует Олександр Даценко/ Вадим Солтис зміг обіграти сумських тенісистів Олександра Тужиліна/ Андрія Лущика, а пара Дорин Вакараш/ Володимир Мацікевич перемогла також більш старших і більш досвідчених гравців Олега Павлюка і Богдана Когута. Олександр Даценко в особистому матчі обіграв Дмитра Дробова 3:2. Вадим Солтис в складі команди Львівська область-2 став бронзовим призером чемпіонату. Непоганий виступ Академії!
Зрозуміло, що гравці в Академії Віктора Дідуха неухильно підвищують свою майстерність. Щоденні тренування два рази на день, безперечно, дають свої плоди. Наставництво та безпосередня тренерська участь Віктора Дідуха в цьому процесі спонукає вихованців до більш високих результатів.
Виходячи з цих результатів, є деяка впевненість у тому, що гравці Академії незабаром стануть грізними конкурентами не тільки для тенісистів з інших областей, а й для збірників України!
16 кращих гравців чемпіонату України 2023
Місце | Чоловіки | Жінки |
|
|
|
Лучше всего интересу к настольному теннису способствуют трансляции с комментариями, поэтому вы двигаетесь в верном направлении.
Здивувало одне,чому на Чемпіонаті України не було головних тренерів збірних, і президента федерації настільного тенісу України???
Вообще то Песоцкая была. Зац в это время был за границей, зато на чемпионате был его зам — Пеленкин и с вручением медалек и дипломов он, вполне, справился.
Найкращий стимул для гравців — місце у збірній. Поки цього не буде. Не буде й конкурентного чемпіонату
Конкурентного чемпионата нет по той причине, что никто не может составить конкуренцию сборникам.
Так їх же не було на ЧУ
Были. Вы плохо смотрели.
Збірники, це ті хто грають за збірну (а не список із 100 потенційних кандидатів), із тих хто брав участь у особистих змагання лише голодний до перемог на ЧУ Віктор Єфімов приймав участь. Подивимось, хто ще з призерів буде брати участь на найближчих ЧЄ та ЧС.
А як можна конкурувати з тими хто тренується і може в даний час грати за кордоном, без ігрової практики для основної маси гравців з областей Чемпіонат не має сенсу, чисто відзвітувалися ФНТУ та тренери збірних перед Міністерством Спорту, так як не провели Чемпіонат у грудні, хоча і зали були і генератори… Заца не було взагалі чілиться у своєму «чесно» награбованому будинку у Дрездені, сюди повертатись боїться бо підсанкційний Регіонал, Лунегов був у перший день, але через пару годин зник, мабуть щось сказав Левшину, щось накшталт «Чемпіонат України нічого не вирішує як завжди» на що Віталій напився в зюзю, не прийшов на парні змагання, а з‘явився уже ближче до особистих змагань і розважав публіку п‘яними балачками… Умови були м‘яко кажучи погані, в залі не було ні свіжого повітря, і температура була далеко за +25, грали на 4ох столах, розминки майже не було, бо завжди запізнювались по графіку, ми приїхали командою пограти Чемпіонат, а відчуття ніби у себе в місті ходили 4 дні у сауну… як для столиці повинно бути соромно проводити в таких умовах «найважливіший турнір у році» хоча це не так, бо нічого як я зрозумів він не вирішує, в мене питання для знаючих людей, це так завжди було? Чи стало після приходу Заца у ФНТУ, та тренерів збірних, бо результатів на ЧЄ і ЧМ немає взагалі, крім як здається однієї жіночки зі збірної, всі інші просто їздять на прогулянки за державний кошт… за рік війни ФНТУ не провели жодних змагань, жодної допомоги від ФНТУ для українских спортсменів на місцях… невже настільний теніс повільно помирає?
Ну, кроме одной женщины со сборной, есть и две другие, которые не так давно входили в топ-100 лучших в мире и приносили медали ЧЕ. Да и финансовая помощь от ФНТУ во время войны была до 5 тыс. грн. нуждающимся членам федерации
«Третий военный чемпионат …»?
Наверное он как ЧМ по футболу раз в 4 года проходит, раз на десятом году войны он только «третий …».