Українське золото на головному європейському турнірі для молоді!

Вероніка Матюніна із Сєвєродонецьку стала переможницею на ТОП-10 Європи!

Щорічний ТОП-10 серед кадетів і юніорів – 2021 TAMMANEFTEGAS EUROPE YOUTH TOP-10 – проходив у французькому місті Тур в період з 15 по 17 жовтня 2021 року. Разом з юнацьким чемпіонатом Європи ці змагання є найголовнішими на нашому континенті. Сюди запрошувалися десять найсильніших за рейтингом тенісистів в двох вікових категоріях – до 15 і до 18 (19) років. Від України поїхала тільки одна представниця – кадетка Вероніка Матюніна, вихованка сєвєродонецького настільного тенісу.

Безперечно, спочатку були певні побоювання в середовищі уболівальників щодо успішного результату. Нещодавній вдалий виступ Вероніки Матюніної на Юнацькому чемпіонаті Європи (ЮЧЄ) у Вараждіні (Хорватія) був першим проривом українських молодих тенісистів за останні десять років на п’єдестал. Здавалося, що це нібито випадково або збіг обставин… Блискуча гра Вероніки Матюніної і Софії Шередеги явно вказувала на те, що в них стрімко зріс рівень майстерності. Однак окремі ігри демонстрували й те, що деякі французькі, румунські, німецькі та російські тенісистки, як і раніш, є дуже сильними.

Див. результати юнацького чемпіонату Європи у Вараждіні в серпні 2021 року.

Крім того, незважаючи на те, що Вероніка стала срібною призеркою ЮЧЄ в особистому заліку, у європейському рейтингу напередодні змагань вона рахувалася тільки п’ятою, а в рейтингу, складеному перед ТОП-10 для запрошених тенісистів, – дев’ятою. Це все начебто відображало скептичне ставлення європейських спеціалістів щодо сили української спортсменки і спонукало до певних сумнівів…

Відео огляд з ТОП-10 (Тур, Франція, 2021)

Хід змагань і загальні результати

Кадети-дівчата

Повні результати всіх матчів можна подивитися на сайті ETTU.

На ТОП-10 не приїхала основна претендентка на медалі – золота призерка ЮЧЕ в Вараждіні – Аннет Кауфман (Annett KAUFMANN, Німеччина), а також лідер зі списку запрошених – Анна Хезі (Anna HURSEY, Уельс). Однак тут були інші сильні тенісистки – Домініка Вільчкова (Dominika WILTSCHKOVA, Словаччина), Бьянка Мей Россу (Bianca MEI ROSU, Румунія), Мія Грізель (Mia GRIESEL, Німеччина), Матільда Пінту (Matilde PINTO, Португалія).

Списки запрошених та запасних

Епідемія коронавірусу внесла корективи до списку й інших запрошених: не прибули тенісистки Вєраніка Варабьйова (Білорусь) і Софі Ерлі (Sophie EARLEY, Ірландія). Замість відсутніх грали спортсменки із резерву, зокрема росіянка Анастасія Іванова – зростаюча зірка російського настільного тенісу серед кадеток, а також Сара Токіч (Sara TOKIĆ, Словенія) і Клі Де Стопел’є (Clea DE STOPPELEIRE, Франція). На ТОП могла поїхати і партнерка Вероніки Матюніної Софія Шередега, яка також була у переліку запасних гравців, але її участь не була б оплачена… 🙁 Напевно, для України поки що дорого фінансувати всіх перспективних гравців…

Як продемонстрував хід змагань, легких матчів практично не було. Змагалася еліта настільного тенісу – тенісистки, які мають величезний досвід європейських змагань. Наприклад, француженка Leana HOCHART, яка у підсумку зайняла передостаннє місце, чотири матчі програла на 3:4 (тобто майже половину від усіх партій!), а це означає, що при більш вдалому збігу обставин вона могла потрапити й до призів.

Гравчиня, яка прибула з запасу, Анастасія Іванова, стала срібною призеркою змагань, і це незважаючи на те, що в перші два дні вона програла два матчі (один із них нашій Вероніці Матюніної). Однак в останні дні Анастасія зібралася і добула переможні очки в усіх інших зустрічах. Кульмінацією для неї був матч останнього туру проти француженки Клі Де Стопел’єр, яка також претендувала на медаль, і тут росіянка вирвала жадану перемогу! Цікаво, що наша Вероніка Матюніна програла на цьому ТОПі тільки одну зустріч і саме – Клі Стопел’єр.

Вероніка Матюніна – краща у Європі!

Вероніка Матюніна, фото flickr.com

Блискуче виступила Вероніка Матюніна! 🙂 Дійсно, за рівнем своєї ігри, вона показала, що гідна цієї нагороди. Цікаво, що з деякими тенісистками Вероніка зустрічалася ще у 2018 році, коли приймала участь у Мінічампсі в Страсбурзі (це, можна вважати, був неофіційний чемпіонат Європи серед мінікадетів). Уже тоді вона боролася з Сарою Токіч, Матільдою Пінту, для якої вона поступилася. Серед учасників того чемпіонату можна побачити гравців і цього ТОПу, це: Домініка Вільчкова, Мія Гризель, Матільда Пінту, Сара Токіч (тобто половина нинішнього складу). Аннет Кауфман тоді стала чемпіонкою серед мінікадеток 12-річного віку. Див. Табличка змагань.

Див. також результати Euro Mini Champ’s 2018 (тут резюме від Олександра Мініна),  Euro Mini Champ’s 2019

Вероніка Матюніна на нагородженні во Франції, 2021 рік. Фото: Фейсбук

Вероніці в 2018 р. вдалося дістатися тільки 11-го місця, і це у нас тоді вважалося непоганим результатом. Тренер із Сєвєродонецька Олександр Мінін продовжив роботу над помилками, і в наступні роки досягнув значного підвищення майстерності своїй підопічної. Багато зусиль доклала й сама Вероніка Матюніна, яка наполегливо та старанно відпрацьовувала усі завдання.

ТОП-10, який пройшов у французькому Турі, продемонстрував зрілу гру Матюніної, а також те, що багато суперників виявилися нездатними пристосуватися до манери ведення боротьби українською тенісисткою. Португалка Матільда Пінту, для якої програла Вероніка в 2018 році, була розгромлена 4:1. Однак тепер слід вважати, що усі ці матчі будуть піддані ретельному аналізу європейськими тренерами, які прагнутиме наступного разу до реваншу.

Підсумкова таблиця ТОП-10

Місця і фото дівчат-кадеток на ТОП-10

Відео гри Вероніки Матюніної на ТОП-10, Франція проти румунки Мей Росу (див. від часової відмітки 1 год. 51 хв.).

Наші перспективи

Виходячи з цих та інших результатів, можна вважати, що розпочинається нова ера в українському настільному тенісі, і започатковують її молоді тенісисти! 🙂  Успіх на юнацькому чемпіонаті Європи, а також на ТОП-10 свідчить про те, що в Україні з’явилися дуже хороші гравці, які здатні на рівних боротися з європейцями і в майбутньому мати нагороди престижних турнірів.

Анна Гапонова з молодими тенісистками

Вероніка Матюніна неодинока в цьому плані. Разом з нею медалі добували Софія Шередега і Анастасія Хачатурова. Буквально пару років тому проявила себе на європейському мінікадетському ТОПі Оля Понько. Див. Успех украинской миникадетки в Европе на ТОП-14! Недалеко від неї ще одна київська тенісистка Вероніка Василенко, а також львів’янка Діана Колєннікова. Див. Турнір в Албені.

Крім того, перспективно виступають в Європі старші дівчата – Анастасія Димитренко, Аліна Видрученко, Софія Братейко. Неможна не згадати Іоланту Євтодій, Дар’ю Ковальову, які також мали нещодавно нагороди на міжнародних турнірах і зараз активно прагнуть підвисити свій потенціал.

Маргарита Песоцька в українській суперлізі

Попереду нашої жіночої гвардії старше покоління відомих українських тенісисток – Маргарита Песоцька, Тетяна Біленко, Анна Гапонова. Вони здійснюють активну допомогу у зростанні молодших. Нарешті в Україні реалізується формат змагань, коли старші тенісистки грають у Суперлізі з юними даруваннями. Причому тут виступає вже не один молодий тенісист, як було раніше, а цілих три команди!

У чоловіків немає таких чудових результатів, як у жінок, але вони також є. Непогано проявили себе в цьому році на міжнародній арені Євген Прищепа, Антон Лімонов. Див. Дві срібних медалі українців на турнірі в Чехії! Прагнуть до нових перемог Ярослав Жмуденко, Віктор Єфімов, Олександр Дідух, які в юнацькі роки також займали провідне становище в європейському настільному тенісі. Віктор Дідух — паралімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро і призер останньої Паралімпіади в Токіо. Див. тег Дідух. Є в нас й інші молоді та сильні тенісисти, але для них треба більше змагань за кордоном, які потягнуть їх до міжнародного успіху.

 • Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
 • 18.10.2021

Стаття про Вероніку Матюніну на сайті ETTU

Інтерв’ю від European Table Tennis Union

Звіт про Топ-10 серед найсильніших кадеток Європи від Кокуніної Яніни Юріївни:

Українське золото на головному європейському турнірі для молоді!: 8 комментариев

 1. сергей

  я бы сказал, что началась не просто «новая эра» в настольном теннисе — а «Матюнинская эра»! )) Через пару лет ее никто не остановит в Украине!

 2. Ононим

  «Буквально одної позиції не вистачило нашій Софії Шередега до потрапляння на ТОП-10, яка також була у переліку запасних гравців.» — це не правда.
  Садікович грала, а не Шередега. Чому — ось це питання.

  1. Александр

   Было предложение от человека не из сборной за день до топа лететь за свой счёт. Тренер сборной кадеток небывалый заинтересована в участии Софии

 3. Ник

  Не удивлюсь, что София не смогла поехать из-за финансовых вопросов. Жаль конечно, эта нестандартная девочка могла создать хорошую конкуренцию на топ10.

 4. Тетяна

  Нochart ще й на два роки молодша за інших. Вона 2008 року. Тому для неї турнір доволі успішний. У наступні роки вона точно візьме європейське золото.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.