Архивы
НАША МЕЧТА — ВЫСТУПИТЬ НА ОЛИМПИЙСКИХ ИГРАХ!

Можна сказать, історична подія для українського настільного тенісу відбулася у чеському місті Годонін, де з 12 по 16 лютого 2020 року пройшов черговий світовий тур для кадетів та юніорів – 2020 ITTF World Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open. Уже не пам’ятаю, скільки років тому українські кадети брали в складі команди хоч яке-небудь місце на світовому турі (а, можливо, і ніколи!). На кадетському рівні ми багато років поспіль безнадійно поступаємося європейцям, не кажучи вже про азіатських спортсменів… 🙁  

Правда, були поодинокі випадки перемог за участю інтернаціональних дуетів, до яких входив хтось з українців, але таких успіхів було також не так вже і багато. Ось можна згадати про таке:

Нове досягнення, якого наша команда добилася в Годоніні, є особливим, а також більш вагомим. Це результат спланованої роботи українських тренерів, які змогли організувати хорошу команду, натренувати юних тенісистів так, щоб вони продемонстрували усі свої кращі здібності в настільному тенісі.

Змагання в Годоніні, 2020 рік

Зал в Годоніні. Фото с ресурсу flickr.com

Жіноча кадетська збірна, яку привезли тренер із Сєвєродонецька Олександр Мінін і києвський тренер Яніна Кокуніна, змогла взяти на Czech Junior & Cadet Open бронзові нагороди, і це, зрозуміло, вже не випадковість. Дівчата в останні роки нарощували свою міць, постійно підвищуючи якість гри. До складу команди увійшли: сєвєродончанки Вероніка Матюніна, Софія Шередега та киянка Анастасія Хачатурова (почала займатися настільним тенісом у Кривому Розі). Вони в останні роки неодноразово ставали чемпіонками та призерками чемпіонату України. Див. тег Чемпіонат України. Потужне виступили вони і на турі в Чехії.

Фото Олександра Мініна. Див. усі фото на сторінці у Фейсбуці

Хід боротьби

За право отримати медалі у командному заліку почали боротися 19 дівочих команд із 14 країн Європи і Азії. Добитися в таких умовах нагороди вже нелегко. Збірні команди з таких країн, як Франція, Угорщина, Росія, Польща, Італія, Іспанія вважаються признаними лідерами у підготовці юних спортсменів, і тому боротися проти них було непросто. Усі результати турніру на сайті ITTF.

Крім того, певне ускладнення для всіх учасників змагань полягало у дуже жорстких умовах проведення командного турніру. Практично, уся основна боротьба відбулася у групах, де учасники грали по коловій системі. Відповідно до умов, з групи до основної сітки потрапляв тільки лідер – команда, яка зайняла перше місце. Завдяки такому «драконовському» регламенту, на груповому етапі відсіялося дуже багато сильних суперників.

Табличка групи, де грала українська команда

Українки виступили дуже вдало і в групі обіграли опонентів із Чехії, а також два інтернаціональних колективу, до складу яких входили представники Індії, Бельгії, Нідерландів, Хорватії, Пуерто-Ріко. При цьому вони не програли жодного матчу, що дозволило їм зайняти у групі перше місце.

Соломія Братейко, яка зараз тренується у Чехії, прийшла підтримати українську команду

У розподілі суперників, можливо, допомогло те, що усі наші кадетки вже мали рейтинг ITTF, який вони протягом року поступово піднімали в ході попередніх турів світової серії.

Уже в основній сітці, у півфінальному двобію, коли вирішувалася  доля потрапляння до фіналу, наші дівчата поступилися команді Чехії-1 (1:3). При цьому, одно очко принесла команді її лідер Вероніка Матюніна. Ледь-ледь не перемогла свою суперницю Анастасія Хачатурова (2:3)! Усе це вселяє в нас надію на те, що у подальшому потенціал українок буде зростати ще більше, і вони зможуть добитися значно вищих показників.

Призери командного турніру у кадеток

Команда Чехії, обігравши збірну України, в фіналі потрапила на росіянок. У вирішальній зустрічі більш сильними виявилися російські спортсменки, які відносно легко справилися зі своїми суперницями (3:0). Найбільший опір продемонструвала чешка Pisarova Katerina, яка змогла взяти два сети у Анастасії Іванової (2:3). У підсумку у росіянок перше місце, у чешек – друге, ще одне третє місце разом з Україною отримав інтернаціональний дует із представників Португалії, Ірландії та Уельсу.

Головна сітка для команд кадеток

П’єдестал призерів:

  • 1 місце – Росія. Склад команди: Beresneva Anastasiia, Danilova Vasilisa, Ivanova Anastasiia.
  • 2 місце – Чехія-1. Склад команди: Bartova Tereza, Sommerova Helena, Pisarova Katerina
  • 3 місце – Україна. Склад команди: Вероніка Матюніна, Софія Шередега, Анастасія Хачатурова.
  • 3 місце – Інтернаціональна команда. Склад: Earley Sophie (Ірландія, Hursey Anna (Уельс), Pinto Matilde (Португалія).

Нагородження нашої команди в Чехії

Вітаємо наших юних тенісисток та їх тренерів з нагородами престижного туру та бажаємо їм подальших успіхів! 🙂

Підсумки за всю українську команду на сайті Олександра Тарасенка

Відео за участю українських тенісисток

Відео від Олександра Мініна про Годонін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Copyright © 2013. Сайт "Наш теннис". При копировании текста ссылка на оригинал обязательна!