Українська кадетська команда завоювала медаль престижного міжнародного турніру!

Можна сказать, історична подія для українського настільного тенісу відбулася у чеському місті Годонін, де з 12 по 16 лютого 2020 року пройшов черговий світовий тур для кадетів та юніорів – 2020 ITTF World Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open. Уже не пам’ятаю, скільки років тому українські кадети брали в складі команди хоч яке-небудь місце на світовому турі (а, можливо, і ніколи!). На кадетському рівні ми багато років поспіль безнадійно поступаємося європейцям, не кажучи вже про азіатських спортсменів… 🙁  

Правда, були поодинокі випадки перемог за участю інтернаціональних дуетів, до яких входив хтось з українців, але таких успіхів було також не так вже і багато. Ось можна згадати про таке:

Нове досягнення, якого наша команда добилася в Годоніні, є особливим, а також більш вагомим. Це результат спланованої роботи українських тренерів, які змогли організувати хорошу команду, натренувати юних тенісистів так, щоб вони продемонстрували усі свої кращі здібності в настільному тенісі.

Змагання в Годоніні, 2020 рік

Зал в Годоніні. Фото с ресурсу flickr.com

Жіноча кадетська збірна, яку привезли тренер із Сєвєродонецька Олександр Мінін і києвський тренер Яніна Кокуніна, змогла взяти на Czech Junior & Cadet Open бронзові нагороди, і це, зрозуміло, вже не випадковість. Дівчата в останні роки нарощували свою міць, постійно підвищуючи якість гри. До складу команди увійшли: сєвєродончанки Вероніка Матюніна, Софія Шередега та киянка Анастасія Хачатурова (почала займатися настільним тенісом у Кривому Розі). Вони в останні роки неодноразово ставали чемпіонками та призерками чемпіонату України. Див. тег Чемпіонат України. Потужне виступили вони і на турі в Чехії.

Фото Олександра Мініна. Див. усі фото на сторінці у Фейсбуці

Хід боротьби

За право отримати медалі у командному заліку почали боротися 19 дівочих команд із 14 країн Європи і Азії. Добитися в таких умовах нагороди вже нелегко. Збірні команди з таких країн, як Франція, Угорщина, Росія, Польща, Італія, Іспанія вважаються признаними лідерами у підготовці юних спортсменів, і тому боротися проти них було непросто. Усі результати турніру на сайті ITTF.

Крім того, певне ускладнення для всіх учасників змагань полягало у дуже жорстких умовах проведення командного турніру. Практично, уся основна боротьба відбулася у групах, де учасники грали по коловій системі. Відповідно до умов, з групи до основної сітки потрапляв тільки лідер – команда, яка зайняла перше місце. Завдяки такому «драконовському» регламенту, на груповому етапі відсіялося дуже багато сильних суперників.

Табличка групи, де грала українська команда

Українки виступили дуже вдало і в групі обіграли опонентів із Чехії, а також два інтернаціональних колективу, до складу яких входили представники Індії, Бельгії, Нідерландів, Хорватії, Пуерто-Ріко. При цьому вони не програли жодного матчу, що дозволило їм зайняти у групі перше місце.

Соломія Братейко, яка зараз тренується у Чехії, прийшла підтримати українську команду

У розподілі суперників, можливо, допомогло те, що усі наші кадетки вже мали рейтинг ITTF, який вони протягом року поступово піднімали в ході попередніх турів світової серії.

Уже в основній сітці, у півфінальному двобію, коли вирішувалася  доля потрапляння до фіналу, наші дівчата поступилися команді Чехії-1 (1:3). При цьому, одно очко принесла команді її лідер Вероніка Матюніна. Ледь-ледь не перемогла свою суперницю Анастасія Хачатурова (2:3)! Усе це вселяє в нас надію на те, що у подальшому потенціал українок буде зростати ще більше, і вони зможуть добитися значно вищих показників.

Призери командного турніру у кадеток

Команда Чехії, обігравши збірну України, в фіналі потрапила на росіянок. У вирішальній зустрічі більш сильними виявилися російські спортсменки, які відносно легко справилися зі своїми суперницями (3:0). Найбільший опір продемонструвала чешка Pisarova Katerina, яка змогла взяти два сети у Анастасії Іванової (2:3). У підсумку у росіянок перше місце, у чешек – друге, ще одне третє місце разом з Україною отримав інтернаціональний дует із представників Португалії, Ірландії та Уельсу.

Головна сітка для команд кадеток

П’єдестал призерів:

  • 1 місце – Росія. Склад команди: Beresneva Anastasiia, Danilova Vasilisa, Ivanova Anastasiia.
  • 2 місце – Чехія-1. Склад команди: Bartova Tereza, Sommerova Helena, Pisarova Katerina
  • 3 місце – Україна. Склад команди: Вероніка Матюніна, Софія Шередега, Анастасія Хачатурова.
  • 3 місце – Інтернаціональна команда. Склад: Earley Sophie (Ірландія, Hursey Anna (Уельс), Pinto Matilde (Португалія).

Нагородження нашої команди в Чехії

Вітаємо наших юних тенісисток та їх тренерів з нагородами престижного туру та бажаємо їм подальших успіхів! 🙂

Підсумки за всю українську команду на сайті Олександра Тарасенка

Відео за участю українських тенісисток

Відео від Олександра Мініна про Годонін

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.