Українська молодь виборола медалі у Єгипті!

Дуже приємна звістка прийшла з Єгипту. Тут виступали юні українські тенісисти та вибороли бронзову нагороду. Турнір під назвою «2019 ITTF Junior Circuit, Egypt Junior & Cadet Open» проходив в період з 16 по 20 жовтня в місті Шарм-аль-Шейх. Нечасто нас балують перемогами вітчизняні гравці, які виступають за кордоном, і тому ця медаль, безперечно, є дуже бажаною та очікуваною всіма уболівальниками України.

Турнір достатньо авторитетний. Зрозуміло, що він зібрав у першу чергу молодих гравців, які прибули із країн Ближнього Сходу та півночі Африки, але всі вони зараз швидко набирають майстерність, і випереджають наших тенісистів за багатьма параметрами. До Шарм-аль-Шейху прибули представники, в основному, Єгипту, Саудівської Аравії, Тунісу, Лівану, Індії, Алжиру, Бахрейну. Але заявилися окремі гравці з Європи, зокрема – з Англії, Польщі, Чехії, Росії. У дівчат виступали представниці Тайбея, але з материкового Китаю не було нікого. Зрозуміло, що мета цього турніру, в першу чергу, – перевірити своїх юних вихованців за кордоном, набути досвід міжнародних змагань. Вони вийшли дуже цікавими, і, безперечно, пішли усім на користь.

Див. усі результати турніру на сайті ITTF

Тренер Д.О. Дробов, Назар Третяк, Максим Мельничук

Від України поїхала делегація на чолі з Олександром Мельничуком (Чернівці) та тренером Дмитро Дробовим (Київ). З ними прибули наші відомі гравці Назар Третяк (він з Рогатина, зараз тренується у Києві), Максим Мельничук (також тренується у Києві), які виступили у категорії «юнаки» і «кадети». Також з ними приїхав й Олександр Гелета (мінікадет із Львову). Умови турніру дозволили нашим юним тенісистам виступити майже в усіх категоріях та номінаціях. Вони були заявлені в юніорських та кадетських розрядах та прийняли участь у командних, парних та індивідуальних змаганнях. Олександр Гелета відіграв також мінікадетський турнір. Якщо аналізувати цей тур з точки зору корисності, то можна сказати, що ігрова практика була отримана на ньому максимально велика.

Найбільшу кількість гравців (39) зібрав турнір кадетів, де наші тенісисти вибороли бронзу в парах. Якщо брати індивідуальний розряд, то українці не були на початку змагань у списках лідерів. Найкращим вважався Назар Третяк, який був сіяний тільки сьомим! Максим Мельничук – сімнадцятим. Попереду були чемпіони Єгипту, Саудівської Аравії. Доволі високі початкові позиції мали представники Англії та Польщі.

Перед матчем з єгипетською командою

Єгипетські тенісисти грають дуже впевнено. У віці 15 років у них уже є дев’ять гравців в рейтингу ITTF (для порівняння – Україна має тільки п’ятеро!), і майже всі вони, крім одного, були на цьому турнірі. Більшість з них є вищими за рейтингом. Зустрічі з місцевими гравцями проходили у гострій боротьбі, і перемогу отримати було доволі важко. Якщо дивитися на гру єгиптян по Ютубу, то видно, що вони мають дещо своєрідний стиль. Крім того, на майданчику вони поводяться також якось незвично для нас (хто зна, можливо, всі вони є принцами по крові або дітьми шейхів…). 🙂

На перших порах українські гравці не мали великого успіху і програли обидва командних турніри, але потім, після адаптації, гра налагодилася, і пішли результати. Хлопці вдало відіграли груповий турнір, увійшли до головного фіналу. Тут також на початку були перемоги, але потім, вже в 1/8 фіналу Максим Мельничук натрапив на чемпіона Саудівської Аравії ALSHAREIF Khalid, а Назар Третяк (уже в 1/4 фіналу) – на кращого молодого тенісиста Єгипту GAMAL Marwan. Він, до речі, займає 60-ту сходинку у рейтингу ITTF (U-15), тоді як Назар – тільки 116-ту. Різниця в класі є доволі відчутною, але рахунок у їх особистій зустрічі (3:2 на користь GAMAL), говорить про те, що Назар був в одному крокові від перемоги!

Нагородження кадетських пар

У парному турнірі кадетів у наших були ще більш кращі результати. Вони спочатку обіграли єгипетську пару SALAHELDIN Moamen і MOSTAFA Badr (він має рейтинг ITTF), а потім – змішану пару ALSHAREIF Khalid (Саудівська Аравія) і SAWCZAK Milosz (Польща). У півфіналі українці натрапили на англійців – BOONYAPRAPA Naphong і GERAKIOS Georgios. BOONYAPRAPA Naphong на даний момент є кращим гравцем Англії по 15-річному віку (згідно рейтингу ITTF). З ними боротьба була  дуже впертою, але наші просто так не здали свої позиції, хоч у підсумку й програли (1:3). Таким чином, нам залишилася бронзова нагорода, а чемпіонами в парах стали чехи, які перемогли у фіналі англійців.

В індивідуальному розряді у кадетів чемпіонське звання виборов MAHFOUZ Amr (Єгипет), срібна медаль  у ALSHAREIF Khalid (Саудівська Аравія), бронза у GAMAL Marwan (Єгипет) і AMEUR Habib (Туніс).

За підсумками проведеного турніра ще раз хочеться подякувати нашим призерам, а також тренерам, які привели українських спортсменів до міжнародного успіху! 🙂

Більш ретельно про перебіг турніру на сторінці Петра Кобевко

Відео від ITTF

Как проехать в Египет на соревнования! 🙂

Поездка была очень полезная и поучительная. Про-тур многое дал нашим теннисистам, которые столкнулись с новыми для себя соперниками, попробовали себя с сильными теннисистами.

Почему бы, действительно, не поехать? Сейчас многие родители берут своих детей в Египет на отдых, тратят на это большие деньги. Но, оказывается, можно совместить приятное с полезным. Сначала поиграть на соревнованиях два-три дня, а потом уже заслуженно отдохнуть на море! Это очень неплохой вариант! 🙂

Александр Мельничук, который организовал эту поездку, рассказывает:

«Мысль поехать в Египет на про-тур зародилась еще весной. Все оказалось не так уж и сложно. График про-туров есть на сайте ITTF, там указан город Шарм-эль-Шейх. Вышли на туроператора и заказали себе поездку на период соревнований. Всю нашу делегацию разместили в отеле Viva Sharm. Тут вышла небольшая накладка, так как не поинтересовались, далеко ли этот отель от места соревнований. Уже на месте поняли, что далековато до зала, и поэтому приходилось брать такси, чтобы успевать туда. В следующий раз уже будем учитывать этот фактор и выбирать отель поближе. В день на такси тратилось около 20 долларов, так как нужно еще было ездить из-за зала на обед в отель.

На тот год планируем ехать группой до 20 человек, тем более, что туроператор обещал обеспечить хорошие скидки.

Пока шли соревнования, то на море не получалось попасть, тем более, что оно тоже оказалось далековато… 🙂 Но уже после соревнований, конечно, отдохнули.

Перелет из Киева был длительный, но все оказалось нормально. Акклиматизация прошла в рекордные сроки. Если будем чаще ездить, то и она будет проходить более быстро! 🙂

Українська молодь виборола медалі у Єгипті!: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.