Успішно для українців завершився Finlandia Open-2021!

Finlandia Open-2021 був проведений в період з 2 по 5 грудня у місті Лохья, спортивний зал Kisakallio Sports Institute. Провідну роль у підготовці та проведенню турніру відіграла Асоціація настільного тенісу Фінляндії. Загальне керівництво – ITTF. Призовий фонд турніру – 10 тис. доларів. Кількість гравців: 85 чоловіків і 68 жінок, які прибули з 22 країн.

Відкритий чемпіонат Фінляндії – це один із добротних європейських турнірів з настільного тенісу, куди із задоволенням їздять українські спортсмени. Змагання збирають немало сильних тенісистів із Європи і Азії, але в останні роки сюди не завітають китайські та японські тенісисти. Після утворення  серії комерційних професійних турнірів WTT високорейтингованим гравцям світового рівня стало невигідно відвідувати такі турніри… 🙁

Організація турніру

Турнір був цікавим та мав свої особливості. Перша: крім основних змагань для дорослих, був проведений турнір для спортсменів віком до 21 року. Друга: була організована сітка змагань по принципу «мінус два» без проведення відбіркових груп. У цьому випадку визначалися місця кожному учаснику змагань.

Від України поїхало вісім тенісистів, усі молоді спортсмени: Богдан Сінькевич, Антон Лімонов, Назар Третяк, Микита Завада, Ярослав Олеськевич, Соломія Братейко, Іоланта Євтодій, Марія Куріщенко. Це члени молодіжної та юніорської збірної України, які мають набрати необхідний ігровий досвід.

Раніше наші спортсмени вже досягали успіху на Finlandia Open. В 2019 році медалі престижного турніру отримали Вероніка Гуд та Аліна Видрученко.

Див. матеріал Успішно для українців завершився Finlandia Open-2019!

Результати турніру

 • Усі результати на сайті Асоціації настільного тенісу Фінляндії ТУТ і ТУТ
 • Фото зі сторінці у Фейсбуці

Соломія Братейко

Українські молоді тенісисти непогано виступили на турнірі, завоювавши три медалі. Спочатку у турнірі «до 21 року» призові місця отримали Антон Лімонов та Іоланта Євтодій, а потім, у дорослій частині змагань ще одну бронзову нагороду одержала Соломія Братейко. Такі досягнення є поки що великою рідкістю на Україні, і тому здобутки у Фінляндії нашої молоді є дуже вагомими.

Соломія програла тільки одну зустріч, яка відбулася у півфіналі проти голандки Shuohan Men (до речі, ця спортсменка потім стала чемпіонкою). На шляху до перемоги українка виграла особисті зустрічі у голландки Chana van der Venne, люксембуржки Tessy Gonderinger, а також у росіянок Яни Носкової, Дар’ї Шадріної і Катерини Охотнікової. Крім того, у одній восьмій фіналу Соломія перемогла іншу українську спортменку – Іоланту Євтодій!

Антон Лімонов

Сама Іоланта Євтодій також отримала бронзову нагороду в турнірі «до 21 року» та претендувала на медаль у дорослому турнірі, але, як уже писалося вище, її вибила із змагань більш досвідчена Соломія Братейко, коли вони зустрілися у одній восьмій фіналу.

Міг бути в призах турніру «до 21 року» і Назар Третяк. Він спочатку здобув дві перемоги над англійським та арабським (ОАЕ) тенісистами, але у чвертьфіналі програв іранцю Amin Ahmadian, який у подальшому зайняв перше місце. Таким чином, Третяк потрапив до вісімки найкращих молодих гравців турніру.

Відмінно виступив Антон Лімонов. Він спочатку завоював бронзову нагороду на турнірі для спортсменів віком до 21 року. Див. посилання ТУТ. Після цього він прийняв участь і в дорослому турнірі, де дійшов до чвертьфіналу. Тут він поступився португальцю Жоао Жеральдо, другому сіяному гравцю турніру. Антон, який має номер у рейтингу ITTF №423 у світі майже на рівних боровся з Жеральдо (№83). Їх зустріч закінчилася 3:1 на користь португальця.

Іоланта Євтодій

Інші українські тенісисти  посіли наступні місця у дорослій частині змагань: Богдан Сінькевич – 21, Назар Третяк – 23, Микита Завада – 25. У дівчат: Іоланта Євтодій – 15, Марія Куріщенко – 63. Для всіх них цей чемпіонат став хорошою школою поєдинків з іноземними спортсменами.

У боротьбі тенісистів-чоловіків спочатку вважалось, що головний приз отримає Бенедікт Олах, тому що у нього був найбільший рейтинг, але змагання показали іншу картину. Олах програв у півфіналі французу Енцо Енглес (3:4), а сам Енцо зробив ще один «подвиг» переграв у фіналі (також з рахунком 4:3!) другого сіяного Жоао Жеральдо.

Призерами відкритого чемпіонату Фінляндії стали:

 • Чоловіки
 • 1 місце – Enzo Angles (Франція)
 • 2 місце – Joao Geraldo (Португалія)
 • 3 місце – Benedek Olah (Фінляндія)
 • Жінки
 • 1 місце – Shuohan Men (Голландія)
 • 2 місце – Valeria Kotcyur (Росія)
 • 3 місце – Соломія Братейко (Україна)

Фото нагородження

Перша трійка призерів у чоловіків

Також слідує відмітити участь у обслужуванні фінського чемпіонату українських суддів, підготовлених в минулі роки Федерацією настільного тенісу України – Олександра Алєксєєва, Інни Білащенко і Наталії Куліш.

Фото з чемпіонату від наших суддів

Відео фіналів

 • Статтю підготував: Андрій Лук’яненко
 • 07.12.2021

Успішно для українців завершився Finlandia Open-2021!: 9 комментариев

 1. Счастливчик

  Нельзя не обратить внимание на солидный пьедестал для призёров)

  1. admin Автор записи

   да. Это турнир, который приходит в «запустение»….. 🙁 WTT сейчас рулит, а ей не до этих турниров. У них коммерция….

 2. Счастливчик

  На турнире WTT который сейчас проходит в Дюссельдорфе игроков в разы меньше.

 3. Счастливчик

  И на нашу Лигу лучших с соизмеримым призовым фондом могло бы побольше иностранцев приехать.

 4. Александр

  Від України поїхало вісім тенісистів, усі молоді спортсмени: Богдан Сінькевич, Антон Лімонов, Назар Третяк, Микита Завада, Олександр Олеськевич, Соломія Братейко, Іоланта Євтодій, Марія Куріщенко.
  Где-то тут ошибка ))) в имени спортсмена

   1. admin Автор записи

    да! Я автоматично! 🙂 Конечно, Ярослава! Александр — это брат.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.