Одну путівку вдалося отримати тенісисту з України!
У португальському місті Гімарайнш (Guimaraes) завершився олімпійський відбір до Токіо-2020(2021) для європейських тенісистів. Турнір під назвою European Olympic Singles Qualification проходив з 21 по 25 квітня за участю 80 кращих за рейтингом гравців континенту (чоловіки і жінки). Усі змагання були індивідуальними. Для європейців у цей раз була можливість отримати дев’ять путівок на Олімпіаду – п’ять для чоловіків і чотири для жінок. Тенісист з України Коу Лей зробив нам усім відмінний подарунок – він одержав одну із п’яти жаданих путівок.
Перед цим, в Досі (Катар), де з 14 по 17 березня 2021 року, проходив світовий відбір на Олімпіаду, Коу Лей зазнав невдачі… Проте тепер, на європейському відборі, він чудово провів усі свої матчі і довів свою перевагу над рештою претендентів.
Усі повні результати на сайті ettu.org
Учасники відбору за групами
Змагання у чоловіків
Перші путівки отримали Іспанія та Україна!
Відповідно до встановленого формату змагань, на першому етапі (Stage 1) чоловіки відіграли груповий турнір (у восьми групах), а потім – сітку на вибування (Stage 2). Коу Лей відразу розпочав відбір зі Stage 2, тому що був «посіяним» гравцем, згідно свого європейського рейтингу. Він вдало пройшов своїх противників: Cédric Nuytinck (4:0), Samuel Kulczycki (4:0), Rares Sipos (4;2).
Особливо важким для нього був матч з Сіпошем Раресом (Sipos Rares). Румунський гравець, якому виповнилося лише 21 рік, набрав значної сили. На цьому турнірі він вибив із боротьби таких грандів європейського настільного тенісу як Paul Drinkhall, Daniel Habesohn, Tobias Rasmussen, а також нашого Євгена Прищепу (на другому етапі). Але у четвертому раунді першого етапу йому довелося віч-на-віч зустрінутися з Коу Леєм. Спочатку Коу впевнено вигравав (3:0), але потім тренери Рареса підібрали «ключик» до тактики Лея, і Сіпош це успішно реалізував у два поспіль переможних сети (3:2). Пришла черга переосмислити свою гру для Коу Лея, і він блискуче впорався з цим завданням та в наступному сеті довів гру до переможного кінця (4:2).
Молодий Сіпош Рарес, здавалося б, ще недавно боровся з українськими тенісистами на юнацьких чемпіонатах Європи, і ось поступово виріс в справжнього професійного гравця високого рівня. Наші колишні юніори: Володимир Лушніков, Олексій Горбаненко, Олександр Олеськевич, Антон Лімонов – виступали разом з ним на одному чемпіонаті (Румунія, місто Клуж). Див. матеріал: ЮЧЕ-2018. Відставання від Рареса тепер здається просто гігантським…
Тут, на відборі, Сіпоша позбавив ліцензії на Олімпійські ігри не Коу Лей, а інший сильний гравець – витриманий і мудрий захисник Panagiotis Gionis (Греція), який обіграв його на етапі Stage 3.
Stage 2, на якому розігрувалися перші дві путівки на Олімпіаду, виграли Коу Лей та емоційний іспанець Альваро Роблес (Alvaro Robles). Іспанський тенісист, до речі, обіграв нашого Євгена Прищепу в головній сітці турніру в першому раунді. Гігант Альваро був на голову вище Євгена як в прямому, так і в переносному сенсі… 🙁
У фінальній зустрічі за путівку Роблес з великими труднощами переміг ще одного молодого унікума турніру – дев’ятнадцятирічного росіянина Володимира Сидоренко (4:3). При цьому останній сет грався до рахунку 17:15!!
Сітки чоловіків, Stage 2
- Коу Лей
- верхня гілка
- нижня гілка
- Альваро Роблес
Третій етап: до Токіо продерлися Румунія та Греція!
На третьому етапі (Stage 3) для тих тенісистів, яким не пощастило на Stage 2, була надана можливість для отримання ще двох путівок на Олімпіаду. Усі ті, хто зазнав поразки, прийняли участь у додатковому змаганні. Була сформована нова сітка для вісімнадцяти гравців, куди потрапив й українець Євген Прищепа. Гра, як і раніше, йшла на вибування.
Зрозуміло, що тенісистам, які віддали всі фізичні й моральні сили на попередніх етапах, було важко налаштуватися на новий турнір… Але, як і завжди, перемагає найсильніший і найвитриваліший. Путівки до Токіо у підсумку змагань отримали Panagiotis Gionis (Греція), Ovidiu Ionescu (Румунія), які, безперечно, є одними із провідних тенісистів Європи.
Українець Євген Прищепа в першому раунді пройшов угорця Adam Szudi, який в ході цього поєдинку отримав травму. А в другому раунді Євген потрапив на молодого румуна Сипоша Рареса, якому поступився 2:4. На цьому відбір для українців закінчився… 🙁 На цей раз Португалія виявилася нещасливою для Євгена, хоча рік тому він тут заробив медаль європейського зразку. Див. Серебряная медаль украинца на мировом туре в Португалии!
Сітки чоловіків, Stage 3
- Євген Прищепа
- верхня гілка
- нижня гілка
- Panagiotis Gionis
Четвертий етап: Чехія тріумфує!
Для тих чоловіків, хто зазнав невдачі в півфіналі Stage 3, була надана можливість отримати ще одну путівку на Олімпіаду! (Tokyo 5th Spot) 🙂 Це стосувалося тільки двох тенісистів, які грали проти володарів путівок на Stage 3 – британця Пола Дрінхола (Paul Drinkhall) та чеха Павла Сіручека (Pavel Sirucek). У виснажливому, довготривалому поєдинку, який йшов між ними до рахунку 4:2, переміг Сіручек. Програвший Дрінхол отримав статус номера один резервного гравця і поїде на Олімпіаду, якщо хтось вибуде з основного складу гравців від Європи.
Змагання у жінок
Для жінок події відбору розвивалися за тим же самим сценарієм, що й для чоловіків. Чотири путівки жінки виборювали впродовж етапів Stage 1, Stage 2 і Stage 3. Але було одне виключення: Tokyo 5th Spot (п’ята путівка) не розігрувалась. Замість цього були визначені спортсменки, які потрапили до резерву від Європи.
За підсумками перших етапів дві путівки отримала Франція!
Stage 2 успішніше всіх завершили дві французьких тенісистки – Prithika Pavade і Jia Nan Yuan.
Наймолодша учасниця відбору, шістнадцятирічна француженка Прітика Паваде (Prithika Pavade), безперечно, є однією з найталановитіших тенісисток Європи. З нею Франція да і вся Європа пов’язують свої надії у світовому настільному тенісі. Сайт «Наш теніс» писав про неї рік тому: Шлях, осяяний медалями.
Тут, у Португалії, Прітика вийшла з першого місця в групі та успішно пройшла всю турнірну сітку. Вона обіграла таких дорослих досвідчених тенісисток Європи, як: Karin Adamkova, Hana Matelova, Яна Носкова.
Непогано відіграла олімпійський відбір юна українка Соломія Братейко. Вона продемонструвала гру європейського рівня і довела, що в Україні з’явився ще один гравець екстракласу!
Соломія завершила груповий етап на першому місці і потужно провела свій стартовий поєдинок в основній сітці проти італійки Giorgia Piccolin (4:2). Але у третьому раунді вона наштовхнулася на блискучу гру Прітики Паваде і не змогла нічого з нею зробити (1:4).
Невдало провела українка й матч проти Sarah De Nutte із Люксембургу на етапі Stage 3. Соломія сражалася з усіх сил, але так і не смогла пересилити досвідчену опонентку… 🙁 Загальний рахунок цієї зустрічі – 2:4… До омріяної путівки на Олімпійські ігри залишалося усього два кроки, і тепер доведеться чекати довгих чотири роки до наступної спроби… 🙁
Турнірні сітки у жінок, Stage 2
- Прітика Паваде
- Верхня вітка
- Нижня вітка
- Jia Nan Yuan
Stage 3: Росія і Іспанія знов заробляють ліцензії!
Тих, хто не отримав путівку на Stage 2, спробував це зробити на Stage 3. І тут вдача посміхнулася росіянці Яні Носкової та іспанці Maria XIAO.
Ізо всіх сил проти них у півфіналі боролися за завітні путівки Барбара Балазова (Словаччина) і Поліна Тріфонова (Болгарія), яка є колишнім гравцем України. Про це свідчить рахунок їх зустрічей зі своїми опонентами. Барбара Балазова ледь не обіграла іспанку Maria XIAO (3:4), а Поліна – Яну Носкову (2:4), і їм не вистачило якоїсь малості… Гра була практично рівною, і тільки Фортуна в цей раз визначила місця переможцям…
Матч за резервне місце в олімпійській команді від Європи між Балазовою і Тріфоновою не був організований, і обидві тенісистки увійшли до числа запасних гравців. Тріфонова – за номером один, Балазова – за номером два.
Турнірні сітки у жінок, Stage 3
- Яна Носкова
- верхня гілка
- нижня гілка
- Поліна Тріфонова
Організація турніру
Дуже приємно було слідкувати за подіями в Гімарайнші. Зрозуміло, що через карантин глядачі на трибуни не допускалися, і тому вся важкість висвітлення подій упала на Інтернет. ETTU блискуче впорався з цим завданням! Щоденно йшли прямі Інтернет-трансляції з чотирьох столів. Була можливість дивитися у прямому етері або у запису поєдинки за участю всіх найкращих тенісистів Європи. Якісні відеокартинки матчів, оперативний рахунок на відеотабло, плюс синхронний онлайн-супровід в браузері на сайті ettu.org, так званий Live Ticker.
Відео шло ТУТ. Див. відіграні матчі в Архіві (Related Videos)
- Стіл 1
- Стіл 2
- Стіл 3
- Стіл 4
Суперським було й інше інформаційне забезпечення – Інтернет-таблички, сітки, розклад поєдинків, прізвища гравців, які виступають в даний момент. Усе оновлювалося своєчасно, усе чітко, без помилок. Рівень! Слід виразити подяку організаторам європейського турніру за їх старання, сумлінність та повагу до нас – уболівальників.
Цікавими були фото і відео матеріали ETTU на сторінці у Фейсбуці. Додатковий бонус – море фотографій на сайті flickr.com. Підписані прізвища усіх тенісистів, висвітлені основні події цього п’ятиденного турніру.
Чекаємо тепер на зустріч з тенісистами на Олімпійських іграх в Токіо! Сподіваємось, що пандемія коронавірусу не завадить на цей раз їх проведенню! 🙂 . Хоча, безперечно, можуть бути і нові довороти. Усе залежіть від того, як людство впорається з коронавірусом! 🙂
За останніми даними, Олімпіада відбудеться влітку 2021 року с 23 липня по 8 серпня.
- Матеріал підготував:
- Андрій Лук’яненко
- 27.04.2021
На цьому розподіл олімпійських ліцензій від Європи завершений. Тепер залишається чекати, чи увійдуть за світовим рейтингом до команди Європи наші Маргарита Пєсоцька і Ганна Гапонова.
хто там малював квадрат малевича ?????
да. Квадрат пока чёрный…. На занавеске, правда, уже видны пальцы Коу Лея. Но ещё не вечер. Украинцев не видно. А Коу Лей еще не поехал на Олимпиаду. Посмотрим, чем там закончится всё. 58-й в мире это не значит, что третий на Олимпиаде. Как бы не пришлось поверх черного квадрата малювать еще какой-нибудь другой…
Ребята, вы о чём??