За підсумками Кубку України 2021: що буде з Кубком?

Переможцями стали представники Києва і Кропивницького!

Чи потрібен нам цей Кубок? – таке питання напрошувалося вже давно і не тільки в цей сезон. Кубок України втрачає свій престиж, який мав років десять тому. Точно так же втратили або продовжують втрачати престиж і популярність інші відомі і маловідомі турніри, які претендують на статус щорічних… Наприклад, «Кубок Карпат» і «Кубок Києва» раніш входили до переліку турнірів в класифікації, за перемогу в яких можна було отримати звання «майстра спорту України», незалежно від рейтингу гравця. Зараз такого немає. Все менше приїжджає на турніри іногородніх гравців, а також тенісистів з високим рейтингом.

Про історію Кубків України є інформація на сайті tt-kharkiv.com (все призери), ua-tabletennis.com (фото і результати). А також огляди: 2013,  2014,  2016,  2017, 2018, 2019, 2020Анонс Кубку України 2021 на сайті ФНТУ

Головний суддя Інна Білащенко є суддєю міжнародної категорії

Кубок України продовжує існувати, але й тут негативні тенденції помітні. На змагання у 2021 році, які проходили у Чернігові з 9 по 12 грудня, прибули представники тільки 10 областей. Інші, а особливо – західний регіон та Одеса, не дали жодної команди. Можливо, цим областям не потрібні очки, які нараховуються за місця у всеукраїнських змаганнях, а, можливо, не було фінансування (як часто це трапляється останнім часом). Кубок вийшов збідненим… У чоловічих змаганнях прийняли участь 15 команд, у жіночих – усього шість! 🙁 Причому з деяких областей було по дві команди (Київ, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Хмельницька). Тобто спостерігається якийсь дивний дисбаланс… Одні можуть все, інші — нічого.

Практично, не було тенісистів з ТОП-10 України за рейтингом. Із «десятки» у чоловіків можна відмітити тільки Андрія Гребенюка (№8). 🙁 Проте, майже двадцять учасників мали рейтинг ФНТУ 60 і більше, і це, безперечно, позитив!  Див. список учасників на сайті ФНТУ.

У жінок – становище з «зірками» було дещо кращим. Прибули три тенісистки із ТОП-10: Євгенія Васильєва (№4), Вероніка Матюніна (№6), Вікторія Кондратенко (№9). При цьому Євгенія Васильєва відіграла тільки командну частину Кубка.

Трохи пояснює цю зіркову відсутність те, що ціла низка наших топових тенісистів та тенісисток в момент проведення Кубку були залучені за кордоном за іноземні клуби. Паралельно з цим проходив і Кубок Європи. Див. матеріал ФНТУ.

Див. список учасників серед жінок.

Кубок 2021, як і кубки в минулі роки, є прерогативою молоді. Значна частина учасників (більш 70 відсотків) – це юнаки віком до 20 років, члени молодіжної та юніорської збірної України, а також кандидати до збірної.

Результати змагань

Детальні результати на сайті ФНТУХід змагань по дням і фото ТУТ

Командна частина

Чоловіки

Завдяки Федору Кирієнко результати своєчасно подавалися на сайт

У чоловіків було помітним прагнення тенісистів із Сумської області взяти дві медалі. Обидви їх команди – «Тенісна академія» (Суми) і команда із Сумської області були складені із досвідчених та сильних гравців. У минулому сезоні «Тенісна академія» була срібним призером суперліги Клубного чемпіонату України. Див. підсумки сезону 2020-2021. До складу команди Сумської області з неї були «делеговані» Валерій Мельник та Олександр. Решта залишилася виступати за «Академію».

Практично, їх сподівання майже виправдалися. «Тенісна академія» потужне пройшла до фіналу та зайняла там перше місце, перемігші киян. Інша сумська команда дійшла до півфіналу, і тут, на жаль, не змогла перебороти Київ-1. Зірвалася в неї і бронзова нагорода. У матчі за третє місце сумчани поступилися для молодої команди з Чернігівської області.

 • Місця командам чоловіків
 • 1 місце – «Тенісна академія» (Суми)
 • 2 місце – Київ-1
 • 3 місце – Чернігівська область.

Жінки

У жінок розклади були доволі прогнозованими. Усього шість команд, і серед них найбільш потужними були представники Київ-1 і Київ-2, де зібралися всі збірниці України. За команду Київ-1 грали Євгенія Васильєва, Вікторія Кондратенко, Вероніка Матюніна, Іоланта Євтодій, Анастасія Хачатурова. Скажіть, як така команди могла залишитися без першого місця? 🙂

Були ще два колективи,  приблизно рівні за складом гравців –  команди Дніпропетровської та Херсонської областей. Дніпропетровці, за великим рахунком, могли навіть претендувати на срібло, але вони не змогли перебороти спочатку Київ-2, а потім, в матчі за третє місце, – гравчинь Херсонської області. Усі очки дніпрянкам дала тільки одна тенісистка – Марія Куріщенко.

 • Місця командам жінок
 • 1 місце – Київ-1
 • 2 місце – Київ-2
 • 3 місце – Херсонська область.

Змагання в особистому розряді

Чоловіки

У чоловічій сітці грало 54 тенісисти, причому багато з них є приблизно однаково високого рівня, і тому добратися навіть до однієї восьмій фіналу було доволі важко.

Віталій Левшин, який зайняв перше місце, своїм прикладом довів, що не рейтинг є головним, а досвід. А його у тридцяти семирічного майстра міжнародного класу було достатньо. Він легко пройшов п’ять раундів до медалі, не зустрівши ніде особливого опору. До речі, також слід згадати, що Віталій Левшин був переможцем Кубку України і в 2010 році.

Віталій Левшин

На другій позиції опинився Андрій Гребенюк, член юнацької збірної України. Медаль дісталася Андрію нелегко. На шляху до фіналу він відіграв три важких поєдинки (два із них з рахунком 4:3 і один 4:2). Він здолав Генадія Закладного, Назара Третяка та Степана Мула.

Третє місце зайняв Олександр Тужилін, володар Кубку України 2017 року, також досвідчений тенісист. Див. Кубок-2017. У нього була тільки одна зустріч, яка б могла його позбавити нагороди. У чвертьфіналі Олександр важко боровся з Іваном Май, але все ж таки переміг за рахунком 4:2. У матчі за третє місце він грав проти Назара Третяка, члена юніорської збірної України, але зміг подолати опір емоційного та потужного суперника (4:1).

 • Місця призерів
 • 1 місце – Віталій Левшин (Київ, Донецьк)
 • 2 місце – Андрій Гребенюк (Прилуки, Чернігів)
 • 3 місце – Олександр Тужилін (Суми, Луганськ)

Жінки

У жіночій частині змагань боролися 24 тенісистки. Як вже говорилося, тут не грала досвідчена Євгенія Васильєва, переможниця Кубку-2012 року.

Перше місце взяла Марія Куріщенко, яка зараз знаходиться у відмінній спортивній формі. Усіх суперників вона здолала відносно легко, а ось у півфіналі наштовхнулася на потужну гру Вікторії Кондратенко. Їх зустріч все ж такі завершилася перемогою Марії (4:3).

У фіналі за перше-друге місце грали Куріщенко і Матюніна. Вероніка виглядала трохи стомленою, адже вона буквально нещодавно приїхала з юнацького чемпіонату світу в Португалії, де мала велику кількість важких поєдинків. Див. про бронзову нагороду Вероніки Матюніної. Їх зустріч у Чернігові завершилася перемогою Марії Куріщенко, яка перший раз у своїй спортивній кар’єрі здобула таку високу нагороду.

Бронзову медаль завоювала Вікторія Кондратенко, яка обіграла Олену Пентюк.

 • Місця призерів
 • 1 місце – Марія Куріщенко (Кропивницький, Дніпро)
 • 2 місце – Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк, Київ)
 • 3 місце – Вікторія Кондратенко (Київ)

Підсумки

Кубок України, не зважаючи на зниження інтересу до нього з числа топових гравців України, має свою велику аудиторію прихильників. В основному, це молодь, а також гравці клубів суперліги та вищої ліги України. У будь-якому випадку, отримання Кубку України – це дуже почесна та бажана нагорода, яка підтверджує високий статус гравця. Як і завжди на змаганнях – у турнірі перемагає найсильніший. Вітаємо нових володарів Кубку України! 🙂 Тепер переможця цього турніру чекає матч на Суперкубок України, який відбудеться наприкінці сезону. Суперником буде команда, яка займе перше місце у суперлізі Клубного чемпіонату України.

Фото від учасників змагань

Резюме, коментарі, привітання

 • Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
 • Фото: Інна Білащенко
 • 12.12.2021

За підсумками Кубку України 2021: що буде з Кубком?: 5 комментариев

 1. Тетяна

  Дякую за матеріал!
  Неприємно дивує те, що переможцям навіть кубок не дали. КУБОК без кубка.

 2. Тетяна

  Нічого не трапляється випадково. Відсутність нормальної температури у залі, відсутність трансляцій, відсутність пам’ятних відзнак (кубків). вологість у залі — все це не сприяє підняттю престижа змагань. Тому і не їдуть. Наступного року ще менше високорейтингованих учасників буде.
  Або відміняти треба, або щось міняти

 3. Денис

  Непотрібний нікому…
  Через два тижні у цьому залі пройде Ліга Кращих,і чомусь за дивних обставин,там з’являться всі наші топові гравці…
  Так краще вже розвивайте ту лігу кращих,діліть її на категорії (молодь, ветерани,open),ніж витрачати кошти на Кубок без кубків…
  P.S-до речі,у спорткомітеті Львівської області навіть не були передбачені кошти на виїзд команди на Кубок України,офіційні змагання які є в календарі …..

 4. Счастливчик

  А что не так с условиями в Химике? Кроме более низкой температуры в зале, чем положено, сложно что-то другое представить.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.