Завіска впала. Ми в суцільній ізоляції?

Чорний день українського настільного тенісу

Більш негативної новини не можна було отримати за останній час. Катар, березень 2021 року: відбір до Олімпійський ігор програний… З українців, мабуть, вже ніхто не поїде до Токіо захищати честь країни. Усі квітки, які могли бути отримані в Катарі, дісталися не нам. Ми в ізоляції, якщо не сказати ще більш грубіше… 🙁 На цьому можна закривати сторінку історії наших міжнародних досягнень. Де у нас такі досягнення? Мізер мізерний за останні десять років…. Майже нуль. Живемо далі самі, як можемо, без амбіцій і без надій до потрапляння в еліту! Нас звідти культурно витиснули… 🙁

Не пам’ятаю, коли Україна пропускала Олімпійські ігри в плані настільного тенісу… Такого ще, напевно, не було ніколи. Завжди від нас хтось проходив і потрапляв на це олімпійське свято, де збираються найкращі гравці планети. Тепер таких найкращих у нас немає…. Сидимо вдома і будемо дивитися, як спортсмени з різних континентів майстерно володіють тенісною ракеткою. Це інструмент, який не під силу нашим ані мозкам, ані рукам. Десь щось там навчилися трохи і на цьому все.

Ще було зрозуміло, якщо б програли, дійсно, грандам, лідерам світового тенісу…. Але Коу Лей програв Любомиру Янчаріку з Чехії! Да хто такий Любомир Янчарік, проти якого не встояв наш відомий майстер європейського настільного тенісу? Ось рахунок: 0:4!!! – Боротьби не було зовсім! З таким рахунком і я міг програти тому Любомиру Янчаріку та отримати нуль на виході. У чому різниця? На мене навіть не треба було витрачати гроші….

Хто з наших уболівальників чув раніш про Любомира Янчаріка? Навіть фото важко згадати, де він відображений… Але тепер почули і запам’ятали, що це людина, яка захотіла і пройшла відбір.  Немає в нього гучних перемог, титулів…. В Чехії він відомий, бо вважається другою ракеткою. І це все. Але, мабуть, він знав для себе головне – він старався не тільки для себе, але і для Чехії в цілому!

Любомиру також 33 роки, як і Коу Лею. Це йому просто пощастило, що він народився в Чехії, де для нього виявилися достатніми умови для підняття своєї майстерності. Чи створюються у нас такі достатні умови для наших національних спортсменів? Вважаю, що ні. Тільки й чути навколо розмови – немає грошей на інвентар, немає грошей для турнірів за кордоном. Того нема, сього нема…Ми варимося у власному казані…. Чехія для нас – недосяжний зразок порядності, чесності, працьовитості…  🙁

Любомир Янчарік — гідно представив свою країну на олімпійському відборі

Найголовніше це те, що у нас немає фахівця, тренера вищої спортивної майстерності, лідера методиста. Людини – яка стопроцентне знає, як із перспективних юніорів побудувати тенісиста хоча б європейського рівня. Усі досягнення останнього десятиріччя у нас трималися тільки на Коу Леє. Він легіонер. Коу Лея майже ніхто i не тренував і в Україні… Та і хто його міг чомусь навчити такому, що він не знав? Навпаки, дивилися на нього, і брали щось для себе. А український настільний теніс стояв на місці і все далі відходив від європейського «локомотиву», який набирав поступово оберти. Тепер українці програють усім – білорусам, полякам, росіянам, молдованам, румунам… Ну немає уже такої «лінивої» нації, яка б ні обіграла українського тенісиста…. Чи залишився у нас смисл тренувати те, у чому ми не розбираємось?

До речі, аналогічна ситуація у нас і в футболі…. Згадайте нещодавні ганебні поразки в Лізі Європи від команд, не грандів європейського футболу…. Аналогічна ситуація в біатлоні, який показують зранку до вечору по телевізору. Українському біатлоністу на кубку світу вдалося втиснутися в першу сотню!!! Оце так досягнення!!! Хай ідуть краще роблять ремонти по хатах, чим так ганьбити державу на міжнародному рівні…. Про український хокей взагалі краще не згадувати. Тут наші хокеїсти поки що вчаться впевнено шнурувати імпортне знаряддя… Навіть не знаю, де у нас успіхи. Де нашi – там поразка, там ганьба. Ніхто не на що не здатний. Всюди – лінощі та тупоуміє. Плюс немає грошей. Одним словом, криза, яка потребує втручання хоча б однієї розумної людини… Такої людини, яка б дійсно переживала за свій забутий усіма богами народ, а не за свій гаманець. Невже у нас ніколи така не знайдеться?

 • Свої власні думки підготував та оформив 
 • Андрій Лук’яненко,
 • 18.03.2021

Відео матчу Коу Лей — Любомир Янчарік

Кирило Скачков про перемогу над Коу Леєм: (примерно з 10 хвилини)

Завіска впала. Ми в суцільній ізоляції?: 28 комментариев

 1. Василь

  Доброго дня!Стаття смілива,справедлива і надихає на роздуми вище керівництво настільного тенісу-федерацію.А враження таке,що її просто не існує.Кожен день слідкую за турнірами наших тенісистів, і бачив як грав Коу Лей.Впевнений, що в даний момент віін не в силі перемогти Писаря,Калачевського чи Рибку і ще багато відомих тенісистів.Чого Коу?

  1. Счастливчик

   При чём здесь федерация? Что мог сделать тот же Зац, чтобы Коу Лей одолел Янчарика? Стоять в углу Коу Лея с кожаной плёткой и бить того по жопе после каждого проигранного сета?
   А что касается силы игры, то,думаю, даже самый «скромный» с этой святой вашей троицы Рыбка с неохотой признает, что все-таки немного послабее нашего китайца.

 2. Александр

  Ну немножко все-таки слишком драматично …
  в апреле европейская квалификация, где можно отобраться еще.
  И еще еще отбор по рейтингу, который Маргарита Песоцкая пройдет на 99.99% …

  1. Кривошея Владимир

   А мне статья понравилась. Я сам всегда за хорошую драку, если от неё польза будет. Я ведь не с детства этим видом спорта занимаюсь, за что некоторые мэтры мне иногда тычут. Но скажите мне пожалуйста, вы, великие люди настольного тенниса, такое. Вот дети наши, они что, тупее или нетрудолюбивее, чем китайцы? Моя дочь уж точно нет, и говорю я это не потому, что она она МОЯ дочь. Так почему она не играет как китайские дети в таком возрасте? Опять родители херовые или мешают тренерам в процессе?

 3. Тетяна.

  Усі кинулися у комерційні турніри. І дорослі, і молодь кадети/юніори замість того, щоб тренуватися і спрямувати зусилля на досягнення успіху… Усім у наш час треба виживати (тут не Словакія, нажаль), а гідно можна представляти лише ту країну, яка відноситься гідно до тебе.

  1. Василь

   Тетяна!З усією повагою до Вас!Тут не про комерційні турніри,а про клас гри.Якщо людина не може прийняти елементарну подачу,та ще й руками розмахує, то Ви мене вибачте.Я про Коу.
   А на комерційні турніри йдуть люди уже підготовлені,хтось нижче рівнем,хтось вище,але це розвиток.Чим більше ти задіяний в турнірах,тим краще для підтримання форми.

   1. Александр

    Василь, наш тренер за участие в коммерческих турнирах грозится чуть-ли не выгнать из секции! Он считает их абсолютным злом ( не знаю почему). Поэтому не все так однозначно…

    1. Ирина

     А в чем заключается зло коммерческих турниров? Чем аргументирует ваш тренер?

     1. Александр

      У нашего тренера одна аргументация: «Я так решил».

    2. Василь

     Ваш тренер абсолютно правий,так як участь неповнолітніх в комерційних турнірах заборонена.Інша сторона медалі-такий він тренер,якщо він бачить в турнірі зло.Але тема не про це.

 4. Тетяна.

  Ще раз повторюся: гідно можна представляти ту країну, яка гідно відноситься до тебе. А наші збірники аби де, тільки не в Україні. В Росії, Польщі, Чехії, зрозуміло, їм треба на життя заробляти. «Дякувати» карантину, хоч збірниці у суперлізі грають, та ще грошова винагорода привела їх до Ліги Кращих.
  А в ЧУ на особисті змагання можна і не з’являтися зовсім, або з’явитися та потім викинути отриману грамоту у смітник. Замкнуте коло — відношення держави до спортсменів — відношення спортсменів до держави і так до безкінечності.

 5. Денис

  На комерційних турнірах заборонено грати неповнолітнім гравцям.
  Це ,що настільний теніс загниває в Україні,знають вже давно,але чомусь нічого не роблять..
  Сбірна України не змінюється пятнадцять років,так як і її «тренер». Де омолодження складу? Чому на Чемпіонаті України не виступають Збірникі,чому? Чому люди які займають друге місце на ЧУ не попадають в склад Збірної??? І таких питань ще купа. Але всіх чомусь цікавлять комерційні турніри…Та якщо б їх не було,то й в молоді не було б стимулу займатися цим видом спорту…
  А з олімпійцями ще буде один шанс,там пять чи шість місць буде розігруватися,нехай готуються та гідно представляють Україну на міжнародній арені,а не так як Коу Лей грав з Янчариком…

  1. Тетяна.

   Денис, цілком з вами згодна! Результату немає, але на міжнародні змагання їздять одні й ті ж! Чому Соломія Братейко свого часу не була задіяна? Одного разу звозили, для виду дали зіграти і все. Тепер уже пізно, вона якщо чогось досягне, то буде не під прапором України (я так думаю). Димитренко теж планують до Польщі забрати (Біленко у інтерв’ю сказала). Скільки можна возити одних і тих же людей? Почніть молодь обкатувати, хай рейтинг заробляють, звикають до змагань нормального рівня, обкатуються!!!
   А то наші топи молоді і їздити не дають, і на ЧУ не дають шансу молодим пограти з топами, бо на особистий розряд навіть не з’являються. А чому особовий розряд не грали? Хто зна… Втомилися, чи забоялися комусь програти…

   1. Счастливчик

    Вообще-то, Соломия отыграла довольно много взрослых международных турниров.И под каким же другим прапором она будет выступать? Биленко просто хочет Димитренко в свою команду взять, ни о каком переезде речь не идёт. В этой лиге чемпионов она была заявлена за чешскую команду, но участия в матчах не принимала, надеюсь в Польше дела пойдут лучше.
    Для того чтобы ездить на международные турниры, молодёже нужно выиграть конкуренцию у старших. А пока пусть ездит на юниорские соревнования и показывает там результат. Боятся проиграть ахахах — это сколько ж должна принять на грудь та же Песоцкая, чтобы проиграть нашей молодёжи?

    1. Тетяна.

     Счастливчик, как молодежи выигрывать конкуренцию у старших, если старшие не играют с молодежью? Та же Иоланта Евтодий, если вспомнить команды, сыграла 2-3 с Гапоновой. В личном зачёте могла быть обратная ситуация, но Гапонова ее исключила своим неучастием. Где честный отбор в женскую сборную? И речь не про Песоцкую, она сильна, как ни крути. Но доказывать это все равно надо честным отбором в сборную. Это если честно, правильно и по справедливости. А не так: тренер женской сборной сама определила и утвердила состав. Так можно и до 50 лет быть сборницей…

     1. Счастливчик

      У сборную берут не по личным встречам, а по уровню игры. И Песоцкая как никто другой заинтересована в успешном выступлении сборной и она в состоянии оценить уровень игры кандидаток. А что касается Иоланты,то она молодчина и прилично прибавила за последнее время, но сравнивать с Гапоновой её ещё рано и судить по одной встрече не стоит.

  2. Счастливчик

   Насколько знаю, на должность главного тренера сборной просто не было желающих, поэтому и остался прежний.
   А люди які займають друге місце на ЧУ не попадають в склад Збірної? Это Май или Евдотий?

   1. Александр

    С Маем уже была некрасивая история, когда не брали. Да и та же Евтодий. Заняла 2е место на ЧУ. Да, не играла наша топовая верхушка в личках. Но причем тут Евтодий? Почему не взять ее в сборную хоты бы запасной (2е место на ЧУ все-таки)? Чтобы она потренировалась со сборницами, набралась опыта… Но нет — наверное это просто никому не надо.

    1. Счастливчик

     С Маем история однозначно некрасивая, интересно, кто был главным инициатором его не попадания в сборную? А Евтодий, наверняка, в резерв сборной включена.

   2. Андрей

    Да, это точно так. Нет тренера, потому что его нет. Никто не хочет. Или чувствует, что не потянет. Или условия не устраивают….. Интересно. сколько получает например тренер национальной сборной по футболу? Там результаты, тоже, по сути, нулевые…..

 6. Тетяна.

  Речь не про главного тренера сборной, а про состав сборной. Где честный отбор? Где критерии попадания в сборную? Там прописаны занятые места на ЧУ? По каким причинам разрешается не принимать участие в каком-то из разрядов ЧУ? Все резко заболели на ЧУ, но так же резко выздоровели на Лигу Лучших. Наверное, им жаль, что на отборе на Олимпиаду нельзя так же поступить…

  1. admin Автор записи

   занавеска висит! 🙂 Просто из нее выглядывает одним глазом наш Коу!

   1. Ононим

    И все таки, обратите внимание, как круто выступили на отборе к олимпиаде чехи. Янчарик попал после мирового отбора, а Сиручек после европейского. Всё, квота на двоих закрыта. Занавеска упала, и реально за чехов не стыдно, причем обошлись без Китая, и даже без Украины.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.